Dzień języków obcych

„Granice mojego języka, to granice mojego świata”

GALERIA ZDJĘĆ

„Granice mojego języka to granice mojego świata” – pod takim hasłem świętowaliśmy tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych. To było nasze wspólne święto – nauczycieli i uczniów – święto tych, którzy wiedzą, że znajomość języków obcych wpływa na sposób myślenia, patrzenia na świat, oswaja z „obcością”.

28 września na chwilę zerwaliśmy z tradycyjną nauką: po szkolnych korytarzach przechadzały się francuskie damy, meksykańskie duchy, postaci z japońskich anime, zapachniało daniami z różnych części globu.

I wystarczyło zajrzeć na aulę, aby poczuć międzynarodowy klimat. Uczniowie zabrali nas w podróż dookoła świata! Na stoiskach prezentowali elementy kultury wybranego kraju: stroje, przedmioty, wytwory kulinarne, formy artystyczne, wygłaszali również krótką wypowiedź w języku miejsca, którego byli reprezentantami. W międzyczasie trwał maraton quizowy językowo-kulturowy. Uczniowie zdobywali punkty dla swojej klasy w trzynastu quizach o różnorodnej tematyce związanej z językami i kulturą innych krajów. Ciekawym elementem był również konkurs na hasło reklamowe naszej szkoły – oczywiście napisane po angielsku, niemiecku, francusku i włosku.

Na koniec – chwila oddechu przy dobrym filmie. W klasach oglądaliśmy filmowe obrazy z Anglii, Niemiec, Francji i Włoch.

To był wyjątkowy dzień – kolorowy i inspirujący. Oby więcej takich!

Wyniki konkursów zostaną ogłoszone na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.