Dzień Nauki i Przemysłu

W dniu 12 września klasy 1w, 2w, 2b i 4g wezmą udział w targach „Dni Nauki i Przemysłu”, organizowanych przez Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” przy udziale Politechniki Śląskiej. Zbiórka pod szkołą po czwartej lekcji (11:30).

Ideą Dnia Nauki i Przemysłu jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek badawczo-rozwojowych oraz ich osiągnięć. Projekt ma propagować innowacje technologiczne i naukowe oraz wzbudzać zainteresowanie mieszkańców rozwojem przedsiębiorczości w woj. śląskim.

Podczas targów zaprezentowana zostanie m.in. wirtualna sala operacyjna, służąca do planowania operacji, a także prototyp robota kardiochirurgicznego Robin Heart (do wykonywania i wspomagania operacji na sercu). Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć także bolidy, skonstruowane przez członków kół naukowych Politechniki Śląskiej. Bolidy stworzone przez Koło Naukowe Silesian Greenpower w ramach trzyletnich startów w wyścigach zajęły m.in. 1 i 2 miejsce w The Greepower Corporate Challenge, natomiast bolid stworzony przez Koło Naukowe Smart Power wziął udział w światowych wyścigach Shell Eco-marathon 2012.

Więcej informacji można znaleźć pod od adresem www.dnip.pl.

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.