Galeria: IMPREZY WOJSKOWE

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie Liceum Animator o profilu wojskowym brali udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

39 Photos

Prelekcja Stowarzyszenia Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

17.XII.2018r. Prezes Stowarzyszenia Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego Daniel Porębski przeprowadził prelekcję w naszej szkole.Tematem wykładu była działalność żołnierzy wyklętych w okresie II wojny światowej.

10 Photos

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

28 lutego 2019 r.uczniowie LO i LP uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W ramach obchodów dla uczniów przygotowana została prelekcja o tematyce Żołnierzy Wyklętych, wygłoszona przez pracownika Muzeum Żołnierzy Wyklętych,następnie odbył się koncert krakowskiego rapera - Tadka - który od lat zajmuje się tematyką Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem obchodów było Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

29 Photos


Zajęcia taktyczne z wykorzystaniem ASG

Informacja dotycząca zajęć taktycznych klas wojskowych LO „Animator” W dniu 18.12.2018 r. odbyła się kolejna edycja zajęć taktycznych w terenie z użyciem ASG. Zajęcia taktyczne z wykorzystaniem ASG(Air Soft Gun) mające na celu zapoznanie z zasadami taktyki. Trenowaliśmy taktykę "zieloną" czyli leśną oraz "czarną" czyli wchodzenie do budynków. Poruszanie się między drzewami, w pomieszczeniach oraz wchodzenie na schody. Dzięki użyciu ASG zajęcia bardzo realistyczne, gdyż każde trafienie jest odczuwalne przez trafionego co uczy właściwych zachowań i reakcji.

42 Photos

Slubowanie

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości ,ślubowanie i sztuka teatralna – Dziady cz. II Adama Mickiewicza. W dniu 13 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy tego wydarzenia. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który miał przypomnieć trudną historię Polski oraz wzbudzić refleksje oraz radość z życia w wolnym i niepodległym kraju. Wygłaszane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć uczucia tych, którzy walczyli o niepodległość. W trakcie akademii miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na zakończenie młodzież przedstawiła sztukę teatralną – Dziady cz. II Adama Mickiewicza. Duchy i widma występujące w dramacie uświadomiły nam, że wina zawsze kończy się karą, która jest cięższa lub lżejsza, w zależności od popełnionego czynu. Utwór zawiera prawdy moralne o tym , że należy być dobrym człowiekiem, pomagać i współczuć innym. Poniżej zdjęcia z przedstawienia. Tekst-A. Baranowska, zdjęcia – K.Paliński.

21 Photos


Zawody strzeleckie

Zawody Strzeleckie W dniu 6.11.2018 r. odbyły się międzyszkolne zawody strzeleckie dziewcząt i chłopców w kategorii indywidualnej i zespołowej. Drużyna chłopców w składzie: Michał Ratajczyk, Jakub Golombek i Mateusz Pakos , pomimo silnej konkurencji , zwyciężyła zespołowo z wynikiem 260 pkt .Michał Ratajczyk indywidualnie zajął V miejsce . Naszym uczniom serdecznie GRATULUJEMY.

4 Photos


Uczczenie rocznicy śmierci Romana Florera

Uczniowie Liceum Animator wraz z pocztem sztandarowym szkoły uczestniczyli w obchodach uczczenia rocznicy śmierci Romana Florera, wybitnego pilota i twórcy dzisiejszej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych

15 Photos

Paintball 2017 klasy 3w

Uczniowie klasy 3w zorganizowali (głównym organizatorem był Kamil Malmon) wyjazd na paintball. Oprócz rywalizacji, młodzież świetnie się bawiła. Śmiechów i okrzyków „ała”, „ale boli” było co niemiara.

6 Photos

Rocznica „Śląskiego Katynia”- Barut 2017

30 września uczniowie naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w obchodach związanych z kolejną rocznicą mordu dokonanego przez komunistów na żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych zgrupowania Henryka Flamego ps. „Bartek” na polanie „Hubertus”, która znajduje się między wsiami Dąbrówka a Barut.

6 Photos

WKU kartki

W dniu 2 grudnia uczniowie naszej szkoły przekazali własnoręcznie zrobione kartki świąteczne dla naszych żołnierzy. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

3 Photos

Odpust św Barbary

W dniu 3 XII 2016 uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w święcie parafii p.w. św. Barbary jako służba liturgiczna. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

3 Photos

Odsłonięcie tablicy poświęconej gliwickim cichociemnym

26 października o godzinie 12 w Gliwicach nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniających Gliwickich Cichociemnych przy kościele garnizonowym pod wezwaniem św. Barbary. W uroczystości wzięli udział żołnierze 6 batalionu Powietrzno-Desantowego oraz uczniowie naszej szkoły.

9 Photos

Skoki spadochronowe 2013

Na zakończenie kursu spadochronowego 28 września 2013 uczniowie szkół ANIMATOR oddali skoki na gliwickim lotnisku.

10 Photos

Święto Niepodległości w SP8 - 13.11.2012

Uczniowie klas wojskowych wzięli udział w akademii z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach (Bojków).

10 Photos

Dni Otwartych Koszar 19.10.2012

Uczniowie klas I i II Liceum ANIMATOR uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar, organizowanych przez jednostkę patronacką szkoły, 6 batalion powietrznodesantowy.

6 Photos

Dzień Sybiraka 2012

Dnia 16.09.2012 uczniowie Liceum ANIMATOR wzięli udział w obchodach Dnia Sybiraka w kościele garnizonowym św. Barbary w Gliwicach.

4 Photos

Spotkanie Pokoleń 2012

17.04.2012r. uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w uroczystościach na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach

12 Photos

Miejskie obchody 11 listopada 2011

1.11.2011 r. nasi uczniowie wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

12 Photos

Odsłonięcie pomnika Sybirakow 2011

5.11.2011r. uczniowie klas wojskowych brali udział w uroczystościach odsłonięcia pomnika Sybiraków w Gliwicach

14 Photos

Skoki spadochronowe 2011

Wiosną 2011 r. uczniowie klas wojskowych wzięli udział w kursie spadochronowym, którego zwieńczeniem było oddanie skoków na gliwickim lotnisku.

16 Photos

Comments are closed.