Światowy Dzień AIDS

Przypnij czerwoną kokardkę – Rock Red Ribbon

 

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka,  obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 1 grudnia, poprzez przypięcie do ubrania Czerwonej Kokardki – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich rodzinami/osobami bliskimi. Popularyzując symbol Czerwonej Kokardki podkreślamy jej znaczenie i symbolikę.

W Polsce po trzydziestu pięciu latach od wykrycia pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 30-35 tys. osób żyje z wirusem HIV. Duża część z tych osób nie wie o fakcie swojego zakażenia i może nieświadomie zakażać innych. Niepokojącym faktem jest wykrywanie w Polsce coraz większej liczby zakażeń HIV, podczas gdy w innych krajach naszego regionu (oprócz Europy Wschodniej), liczby te sukcesywnie maleją. Również zaniepokojenie budzi fakt, że około 50% zakażeń jest wykrywanych w bardzo późnym stadium, często pełnoobjawowego AIDS.

Z okazji Światowego Dnia AIDS uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się w kampanię społeczną 2021 „ Czy wiesz, że …” i z tej okazji przygotowali prezentacje, dzięki którym możemy pogłębić wiedzę na temat AIDS i HIV.

prezentacja 🙂

Bookmark the permalink.

Comments are closed.