Wycieczka -Kraków – „Żywa” lekcja historii

Uciekając od rzeczywistości…

Przez ostatnie miesiące siedzieliśmy w domach, byliśmy otoczeni ludźmi lecz niewielu z nich było z nami realnie. Słyszeliśmy, widzieliśmy ich ale dzielił nas ekran. Internet daje nam dużo możliwości, lecz gdy do dyspozycji mamy tylko jego, każdy dzień jest monotonny, męczący. Fakt iż ciągłe siedzenie przed monitorem jest nudne podziela również Pan Grzegorz Chlebek. Historia to jego pasja, którą przekazuje nam w naprawdę ciekawy sposób, lecz ile można mówić jedynie do urządzenia. Wtedy pojawiła się inicjatywa naszego historyka o wyjeździe do Krakowa w ramach lekcji. Pomysł jednodniowej ucieczki z domów spodobał się wielu osobom.

26.02 o godz. 800  spotkaliśmy się na zbiórce na parkingu szkolnym. Dobrze było zobaczyć znajomych i nauczycieli, chociaż czasem przydała by się możliwość wyłączenia mikrofonu.

O godz. 1100 podzieleni w grupy czekaliśmy na zamkowym dziedzińcu na zwiedzanie wystaw. Zwiedzaliśmy m.in. Skarbiec Koronny i zbrojownię , Sztukę Wschodu.  Przewodnik, który oprowadzał moją grupę naprawdę ciekawie opowiadał i nie przynudzał. Przynajmniej do momentu gdy wszyscy byli już głodni i wtedy dowiedzieliśmy się jaki jest sposób na przewodnika ,należy „zagiąć” go jakimś tekstem, tak jak zrobił to nasz Historyk. Po ukończeniu zwiedzania przez wszystkie grupy, udaliśmy się do Kaplicy Zygmuntowskiej a następnie na wieżę, gdzie znajduje się Dzwon ufundowany w 1520r przez króla Zygmunta Starego – „Dzwon Zygmunta”

Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się na stare miasto przechodząc obok smoka wawelskiego. Na starym mieście mieliśmy indywidualnie  czas wolny.

Piękna pogoda, cudowne miasto, świetne towarzystwo przyczyniło się do tego jak bardzo udany był wyjazd. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, spotkaliśmy się , porozmawialiśmy a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy i mimo obostrzeń dookoła ,uciekliśmy chociaż na jeden dzień. Bardzo dziękujemy za taką możliwość: Pani Dyrektor a przede wszystkim naszym opiekunom: Panom Grzegorzowi, Andrzejowi, Krzysztofowi dziękujemy również kierowcy autokaru, Panu Markowi.

Do zobaczenia na następnej wycieczce !

Magdalena Zieleńska

Reportaż – „FILM z Krakowa”  (montaż: Łukasz Galuk)

link do VLC media player darmowy – otwarty odtwarzacz  

Bookmark the permalink.

Comments are closed.