Wyróżnienie dla Dawida Miśkiewicza.

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Dawid Miśkiewicz (kl IIA LSP) zdobył wyróżnienie w konkursie graficznym SZTUKA POLSKA NIE – PODLEGŁA?, którego organizatorem jest Centrum Kultury Agora we Wrocławiu..
Gratulujemy!

Wyniki konkursu

SZTUKA POLSKA NIE-

PODLEGŁA?

W dniu 31.10. 2019r.  jury konkursu graficznego SZTUKA POLSKA NIE-PODLEGŁA? w składzie:

Wojciech Kołacz – przewodniczący jury – artysta, grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (dyplom u prof. Eugeniusza- Geta Stankiewicza),  pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Druku Cyfrowego i Technik Eksperymentalnych prowadzonej przez A. Janik. Krzysztof Bryła –  członek jury –  nauczyciel i instruktor rysunku, absolwent malarstwa w pracowni dr Sławomira Tomana w KSP UMCS w Kazimierzu Dolnym oraz edukacji artystycznej ASP Wrocławiu w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Renata Zagórska – sekretarz jury – pracownik merytoryczny Centrum Kultury Agora, po obejrzeniu  126 nadesłanych prac konkursowych, postanowiło przyznać trzy główne nagrody ex aequo:

I miejsce – Michał Łącki  / nagroda finansowa w wysokości 1000 zł
Za unikalną i dopracowaną formę graficzną. Za stworzenie prostego czytelnego symbolu, który inteligentnie identyfikuje zjawisko wolności w sztuce, odnosząc się do sztuk plastycznych i do zjawiska cenzury.

I miejsce – Weronika Zaborowska /nagroda finansowa w wysokości 1000 zł
Za projekt wymykający się powszechnym kluczom interpretacyjnym zjawiska patriotyzmu, niepodległości czy demokracji a jednak wyraźnie odwołujący się do sztuki. Za nieszablonowe i odważne potraktowanie tematu. Za współczesną, wysmakowaną formę odwołującą się do estetyki świata po rewolucji cyfrowej.  

I miejsce – Klaudia Florkowska / nagroda finansowa w wysokości 1000 zł
Za bezbłędne formalnie odniesienie się do estetyki szablonu, który w Polsce miał szczególne znaczenie w walce z cenzurą, był nośnikiem wolnej myśli. Za inteligentną grę słowną i skuteczne użycie typografii.

Jury przyznało również wyróżnienia następującym osobom:

Michał Graczyk
Katarzyna Krzemińska
Dawid Miśkiewicz
Dominika Iwanicka
Agata Kulesza
Miron Mosurek

Zapraszamy na wernisaż wystawy i uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 11 listopada 2019 roku o godzinie 18.30 w galerii CK Agora. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych artystycznych poszukiwaniach!!!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.