Samorząd Uczniowski

 

Przewodniczący Samorządu Szkolnego w roku 2023/2024.

07 września 2023 r. odbędą się wybory do samorządu szkolnego.  ROK SZKOLNY 2018/2019

Opiekun : mgr Ilona Kamińska

IX Wrzesień Organizacja szkolnej wycieczki integracyjnej

Wybory do samorządu szkolnego

Kiermasz książki

X Październik Wybory Samorządu Uczniowskiego

Zaplanowanie imprezy szkolnej dla uczniów

Kiermasz rzeczy używanych

Halloween

XI Listopad Dzień Filmowy

Debata z okazji Dnia Niepodległości

Konkurs szkolny: Czy znasz twarze z fotografii?

Kiermasz listopadowy

XII Grudzień Zabawy z okazji Mikołajek

Dzień Piżamowy

Kiermasz świąteczny

Szkolne spotkanie opłatkowe

I Styczeń Akcja WOŚP

Noc muzeów

Zbiórka zabawek

Zdrowo jesz zdrowo żyjesz- spotkanie z dietetykiem

II Luty Impreza walentynkowa/Dzień Singla

Noc Filmowa 

Konkurs plastyczny komiks szkolny

III Marzec Pierwszy dzień wiosny

impreza szkolna dla uczniów-dyskoteka

Kiermasz rzeczy używanych

IV Kwiecień Dni teatru

Spotkania autorski z twórcami środowiska artystycznego Gliwic

Wieczór muzyczny

V Maj Pożegnanie maturzystów

Piknik szkolny – Czechowice

Konkurs szkolny -Wybieramy artystę roku

Piknik militarny

VI Czerwiec Dzień dziecka

Dni kultury Śląskiej- Industriada

Dzień sztuki

Kiermasz książek

 Samorząd angażuje się w bieżące życie szkoły, pomagają przy organizacji imprez szkolnych
( zgodnie z harmonogramem),włącza się w działania na rzecz środowiska i społeczności Gliwic
( festyny, aukcje, pikniki itp)

Za realizację zadań odpowiada Samorząd Szkolny któremu przewodniczy ………………-przewodniczący oraz ……………………-z-c przewodniczącego. Przewodniczący powołuje zespół realizujący zadanie na zebraniu Samorządu.

Zebrania odbywają się w ostatni wtorek każdego miesiąca.

 Przewodniczący Samorządu Szkolnego w roku 2017/18:

W roku szkolnym 2017/2018 przewodniczącym samorządu uczniowskiego został Michał Ratajczyk z klasy 1w, który różnicą pięciu głosów pokonał Alicję Klimowicz z klasy 3a.

Wkrótce więcej informacji

Przewodniczący Samorządu Szkolnego w roku 2016/17:

W dniu 14 Września odbyła się debata kandydatów na Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.Każdy z kandydatów ciekawie przedstawił swoje zamierzenia związane z tym stanowiskiem oraz odpowiedział na pytania publiczności.Dzień później czyli 15 Września odbyły się wybory,które ostatecznie wygrała Katarzyna Osiecka z klasy III G.

Debata

Przewodniczący Samorządu Szkolnego w roku 2015/16:

W dniu 28 IX 2915 roku miały miejsce demokratyczne wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. W wyborach wystartowało dwoje kandydatów: Krzysztof Lukoszek i Dagmara Sajkowska. Przedwyborcze sondaże nie wskazywały zdecydowanego faworyta co potwierdziły wyniki wyborów.  Przewagą 5 głosów nowym Przewodniczącym został Krzysztof Lukoszek – Gratulujemy!

Kandydaci na przewodniczącego Samorządu Szkolnego w roku 2015/2016 oraz termin wyborów:

Termin wyborów przewodniczącego samorządu uczniowskiego zostaje wyznaczony na dzień 28 IX 2015. Osoby, które chciały by kandydować na stanowisko przewodniczącego proszę zgłaszać swoje kandydatury do opiekuna samorządu szkolnego do dnia 25 IX 2015.

Przewodniczący Samorządu Szkolnego w roku 2014/15:

Ewelina Niemiec IVa


 

Kandydaci na przewodniczącego Samorządu Szkolnego w roku 2014/2015:

(w kolejności alfabetycznej)

 • Adamkiewicz Arkadiusz IIw
 • Frużyński Kamil IIIw
 • Gorak Andrzej IIw
 • Lukoszek Krzysztof  IIw
 • Niemiec Ewelina IVa

Wybory na przewodniczącego SU odbędą się 25 września 2014 r.

 

Materiały archiwalny

    Skład Samorządu Uczniowskiego 2012/13 (pdf)

Samorząd Uczniowski – Sekcje (pdf)

Zaplanowane Działania Samorządu Uczniowskiego (pdf)


Burza mózgówJak już zagłosowaliśmy na siebie i się powybieraliśmy, zabraliśmy się ostro do pracy. Zbieramy się w każdy wtorek na dużej przerwie (10.25-10.45) w sali numer 13. Debatujemy, głosujemy, rzucamy pomysłami, robimy burzę mózgów, ogólnie mówiąc zawsze jest głośno i intensywnie. Cały czas myślimy co jeszcze możemy zrobić dla nas i dla innych? Jak sprawić, żeby życie naszej szkoły było ciekawe i żeby się dużo działo?

Mamy swoją gazetkę ścienną, o którą staramy się dbać w miarę naszych Gazetka szkolnamożliwości. Mamy swoją sekcję tutaj, gdzie też staramy się zamieszczać info o wszystkich naszych działaniach.


Jak wszyscy celebryci, uwielbiamy błysk fleszy, dlatego zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową „Ponad podziałami”.

A teraz do rzeczy!

 • Już 17.10.2012  z naszej inicjatywy odbył się turniej gier komputerowych, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego „ANIMATOR”. Pierwsze miejsce zajął Nico Szymczak z klasy I W, gratulujemy!
 • Też w październiku Lena Miller przygotowała plakat „Szczęśliwy Numerek”, szybciutko wylosowaliśmy numerki i szczęśliwe dni zaczęły obowiązywać na nowo.
 • 26.11.2012 roku przystąpiliśmy  do XIII edycji akcji „Góra Grosza” pod patronatem honorowym Pani Minister Krystyny Szumilas z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyznaczyliśmy uczniów odpowiedzialnych za zbiórkę pieniędzy, przygotowaliśmy  puszki  i ruszyliśmy po bezcenne grosiki. zdjecie-2
 • 7.12.2012 w pocie czoła i palców liczyliśmy wszystkie zebrane grosiki, żeby usypać jak największą górę grosza. 76, 77, 78, 79 tak uzbieraliśmy 79 złotych i 48 groszy. Grosze spakowaliśmy, nie bez przygód, i wysłaliśmy. Po ogólnopolskim finale akcji zostaną przekazane  na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.zdjecie-3
 • W tak zwanym między czasie, to znaczy 6.12.2012 postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły Świętego wraz z Mikołajkami i Elfami i wszystkim grzecznym i niegrzecznym wręczaliśmy pyszne słodycze. Niektórzy chętnie siadali Świętemu na kolanach i recytowali wierszyki. Ach, co to był za dzień!zdjecie-4
 • 10.12.2012 przystąpiliśmy do akcji „Choinka pełna nadziei”, w ramach której pracownica ośrodka DOM NADZIEI przywiozła nam cudne bombki – cegiełki, wykonane przez podopiecznych fundacji DOM NADZIEI w Bytomiu. Dwie uczennice spoza SU – Emila Tomczyk i Klaudia Głowaczewska, błyskawicznie zgłosiły się jako ochotniczki sprzedaży bombek wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Biegały od piwnicy po strych, zachęcając każdego do zakupu bombki. W pokoju nauczycielskim ustawiliśmy wielką „choinkę pełną nadziei” i dekorowaliśmy  ją przy pomocy zakupionych bombek.

zdjecie-5zdjecie6

 • Ostatniego dnia w szkole przed świętami Bożego Narodzenia podliczyliśmy zebrane pieniążki. Udało się uzbierać 173 złotych 90 groszy, które zostaną przeznaczone na budowę nowego ośrodka leczenia i profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży z województwa śląskiego.

W drugim semestrze gwarantujemy równie dużo wrażeń i emocji. Wszystkim dziękujemy za pomoc. Wspierajcie nas dalej! Samorząd Uczniowski.

Comments are closed.