Liceum Sztuk Plastycznych
e-zarządzenie Zarządzenie Dyrektora Liceum Sztuk Plastycznych w Gliwicach nr 32/19/20 z dnia 09.04.2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 |
|
Na podstawie Rozporządzenia MEN z 9 kwietnia 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządza się, co następuje:
§ 1 W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410, 492 i 595) wydłuża się termin ograniczenia funkcjonowania szkoły do 26 kwietnia 2020 roku.
§ 2 W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. § 3 Organizując kształcenie na odległość uwzględniane są zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględnia aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. § 4 Tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniający m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia ustalany jest we współpracy dyrektora szkoły oraz nauczycieli. § 5 Nauka prowadzona na odległość jest realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w szczególności platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej
§ 6 W trakcie zdalnego nauczania nauczyciele kontaktują się z uczniami za pośrednictwem dziennika elektronicznego, adresów e- mailowych utworzonych przed administratora dla poszczególnych klas oraz adresów służbowych nauczycieli. § 7 Kontakt oraz konsultacje nauczyciela z rodzicami odbywają się telefonicznie, za pośrednictwem adresów służbowych nauczycieli i dziennika elektronicznego .
§ 8 Realizacja zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno- kompensacyjnych w trakcie zdalnego nauczania odbywa się za pośrednictwem dziennika elektronicznego, adresów e- mailowych utworzonych przed administratora dla poszczególnych klas oraz adresów służbowych nauczycieli.
§ 9 Dyżury pedagoga szkolnego, psychologa szkolnego oraz doradcy zawodowego odbywa się zgodnie z godzinami pracy nauczycieli udostępnionymi na stronie internetowej szkoły e- mailowo lub telefonicznie. § 10 Termin egzaminu maturalnego, skład zespołów nadzorujących oraz przedmiotowych podany zostanie po ustaleniu terminu przez MEN i CKE.
§ 11 Termin egzaminu dyplomowego, skład komisji egzaminacyjnej ustalony zostanie po 26 kwietnia 2020 roku oraz ogłoszeniu terminu egzaminu maturalnego przez MEN, CKE w terminie niekolidujących z egzaminem maturalnym.
§12 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Wysłano 9.04.2020
|
Dla ucznia
Dla rodziców
Jubileusz X lecia Liceum Plastycznego
Statystyki strony
Liczba odsłon: 5328769
Odsłon dzisiaj: 3842
Liczba wejść:
Wizyt dzisiaj: 516
Osób online: 7
-
Kalendarz wydarzeń